Блог з публічних закупівель

Що робити замовнику, якщо документ у складі пропозиції містить ознаки підробки?

Що робити замовнику, якщо документ у складі пропозиції

містить ознаки підробки?


Під час проведення процедур закупівель непоодинокими є випадки, коли учасники у складі пропозиції завантажують документи, які містять ознаки підробки. Що має робити замовник у такому випадку?

Необхідно зауважити, що підтвердити або спростувати факт підроблення документа може або особа / підприємство / установа / організація, що видала такий документ, або ж експерт / експертна організація, сертифікована у встановленому законодавством порядку на здійснення такого виду досліджень.

Найшвидшим та найпростішим способом перевірки автентичності документа, достовірність якого викликає сумніви, на нашу думку, є звернення за підтвердженням інформації до автора.

Ба більше, таке право замовника прямо передбачене Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Так, згідно з частиною 15 статті 29 Закону замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції.

Тому радимо замовникам звернутися із запитом на підтвердження або спростування факту видачі та достовірності документа до підприємства, установи, організації, які видали такий документ. У запиті рекомендовано просити перевірити не тільки факт підготовки, підписання та реєстрації документа, а також і автентичність змісту цього документа, оскільки трапляються випадки внесення змін до документа шляхом підробки.

У разі отримання від відповідного суб’єкта підтвердження недостовірності наданого учасником документа замовник зобов’язаний відхилити такого учасника на підставі абзацу 4 пункту 1 частини 1 статті 31 Закону у разі, якщо недостовірна інформація є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі.

При цьому звертаємо увагу, що чинне законодавство України не містить тлумачення категорії «суттєвість». Проте необхідно зауважити, що практика вирішення спорів у сфері публічних закупівель свідчить, що, як правило, дослідженню підлягають питання наявності або відсутності факту надання недостовірної інформації, а не її суттєвості.

Звісно, залишається варіант звертатися з відповідною заявою до правоохоронних органів, оскільки такі дії визнаються злочином на підставі статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) і статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).

Проте замовник має розуміти, що сам факт звернення до правоохоронних органів не забезпечить замовнику доказів підробки документів. Для отримання таких доказів через правоохоронні органи має завершитися досудове розслідування, потім справу має розглянути суд і тільки у випадку винесення обвинувального вироку факт підробки документа буде підтверджений судовим рішенням.


Бажаємо вам чесних учасників та вдалих закупівель!