Блог з публічних закупівель

Питання щодо оскарження спрощених закупівель

Питання щодо оскарження спрощених закупівель

Замовник розмістив повідомлення про намір укласти договір із переможцем спрощеної закупівлі, але на майданчику почався відлік для оскарження, що це означає?
Відповідаючи на це питання, передусім пропонуємо розібратися з тим, чи є період оскарження в спрощених закупівлях.

Відповідно до частини 20 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі дійсно може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду. Зокрема, у судовому порядку учасник спрощеної закупівлі може оскаржувати будь-які рішення та дії замовника, але це не зупиняє строки самої закупівлі та її перебіг.

Утім оскарження в розумінні Закону — це оскарження до Антимонопольного комітету України відповідно до статті 18 Закону. У свою чергу, оскарження до Антимонопольного комітету можливе лише щодо процедур закупівель, якою спрощена закупівля не є.
Враховуючи, що більшість майданчиків не розділяють поняття «тендер» та «спрощена закупівля», деякі замовники дійсно стикаються із ситуацією, коли майданчики починають відлік для оскарження і у спрощених закупівлях також. Зазвичай технічно період такого строку становить 2 робочі дні, водночас цей строк не закріплений в жодному нормативному документі, який стосується публічних закупівель. Такий функціонал заплутує замовника, а подекуди й навіть блокує подальші дії на майданчику.

Теоретично, можна припустити, що цей час, який майданчики визначають як «період оскарження у спрощених закупівлях», потрібен для того, щоб учасник, пропозиція якого відхилена, звернувся до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі відповідно до частини 14 статті 14 Закону.


І ось тут слід звернути особливу увагу,  адже у випадку, якщо учасник звертається до замовника за додатковою аргументацією, у замовника на відповідь є лише три робочих дні з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель. І абсолютно не важливо, що таке запитання могло надійти в період, який не визначено Законом, обов’язку відповідати на нього ніхто не відміняв.

У протилежному разі ненадання відповіді на звернення учасника може тягти за собою накладання штрафу органами державного фінансового контролю на службових (посадових), уповноважених осіб замовника в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 1700 грн.