Блог з публічних закупівель

Особливості проведення закупівель за відсутності кошторисних призначень

У цій статті розглянемо особливості оголошення закупівель у поточному році для потреб наступного року. З метою забезпечення безперебійного отримання товарів, робіт або послуг для функціонування замовників їм необхідно завчасно потурбуватися про укладення договорів в кінці поточного бюджетного року на наступний.

Мінекономіки листом від 03.09.2020 № 3304-04/54160-06 надало роз’яснення, що Закон не забороняє проведення закупівель до набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний період, затвердження кошторису, плану використання бюджетних коштів, фінансового плану підприємства. Тому для забезпечення нагальних потреб у товарах, роботах і послугах наступного року замовник може наприкінці поточного бюджетного року (або на початку наступного) розпочати торги за відповідним предметом закупівлі.

У такому разі замовник може опинитися в ситуації, коли на момент укладення договору про закупівлю кошторисні призначення на новий бюджетний період — 2022 рік — замовнику ще не затверджено та не взято на облік в органах Казначейства.
При цьому замовникам необхідно пам’ятати, що згідно з частиною 4 статті 48 Бюджетного кодексу України забороняється взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів без відповідних бюджетних асигнувань, що надаються відповідно до встановлених бюджетних призначень.

Що має робити замовник для дотримання вимог бюджетного законодавства?


Відповідно до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 (пункт 2.2):

За умови взяття бюджетного зобов’язання, за яким застосовується процедура закупівлі/ спрощена закупівля товарів, робіт і послуг, розпорядник бюджетних коштів подає до органу Казначейства Реєстр відповідно до абзацу першого цього пункту протягом 7 робочих днів з дати оприлюднення звіту про результати проведення процедури закупівлі / звіту про результати проведення закупівлі з використанням електронної системи закупівель у разі наявності в обліку органу Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) або протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів).

У такому випадку після затвердження кошторисних призначень на 2022 рік замовник повинен надати договір про закупівлю для реєстрації бюджетних зобов’язань протягом 7 робочих днів з дати взяття на облік органом Казначейства кошторису (плану використання бюджетних коштів) на 2022 рік.

Ще один важливий момент. На момент оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі замовник не завжди може правильно визначити початок строку поставки товарів, виконання робіт, надання послуг, оскільки йому невідома кількість учасників, що братимуть участь у закупівлі, чи буде оскарження процедури закупівлі тощо.

Як наслідок, може виникнути ситуація, коли строк укладення договору про закупівлю, наприклад у зв’язку з тривалим розглядом тендерних пропозицій / пропозицій та / або оскарженням рішення замовника, зміниться на більш пізню дату, що може призвести до того, що реальний строк поставки товарів / виконання робіт / надання послуг буде пізнішим, ніж той, що зазначений в оголошенні.

Для уникнення вказаних невідповідностей замовник має технічно реалізовану можливість в оголошенні про проведення закупівлі не зазначати строк, з якого починається поставка товарів / виконання робіт / надання послуг, а зазначити лише строк її завершення.

Вдалих вам закупівель!