Як замовнику діяти, якщо постачальник піднімає ціни на 30%

Питання 2. 21.03.2022 укладено договір на закупівлю лікарських засобів (відкриті торги з публікацією англійською мовою), 23.03.2022 постачальник повідомив, що завод підняв ціни від 30 % до 60 %. Як замовнику діяти в цій ситуації?

Відповідь: Наразі між вами як замовником та переможцем процедури закупівлі укладений договір про закупівлю, який повинен виконуватись обома сторонами відповідно до прописаних вимог. При цьому збільшення ціни відбувається у спосіб, що прописаний у договорі про закупівлю, керуючись частиною 5 статті 41 Закону. Водночас Постановою № 169 передбачено, що оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законом та Законом України «Про оборонні закупівлі». Отже, в умовах воєнного стану замовнику варто керуватися Постановою № 169, а саме: включити необхідний обсяг та предмет закупівлі у відповідний перелік і укласти прямий договір.